Sanal Ofis Avantajları 

Sanal ofis ; siz ofiste olmadan da ihtiyaçlarınızın yürütüldüğü bir sistemdir. İhtiyacınız olan prestijli bir iş adresi ise “Sanal Ofis” tam size göre bir kavramdır. 

sanal ofis

1.Kurumsal İş adresi 

Küçük işletmeler veya yeni başlayanlar için ilk avantaj, profesyonel bir iş adresine sahip olmaktır. Profesyonelliği göstermek çok önemlidir. Müşterilere ve olası müşterilere bodrum katındaki bir mutfak masasında veya küçük bir bilgisayar masasında çalıştığınızı bildirmek zordur. İşletme resminiz için iş adresiniz olarak ev adresinizi kullanmaktan daha kötü olan tek şey bir posta kutusu kullanmaktır. Prestijli bir ofis konumunda profesyonel bir iş adresine sahip olmak, müşterilerinize işinizi ciddiye aldığınızı söyleyecektir. 

2. Sanal ofis ile daha Az Masraf Ve Zaman Tasarrufu 

İkincisi (ve eşit derecede önemli olan), ofis mobilyaları sağlamak, ofis ekipmanı ve telefon sistemleri satın almak ve ofis alanı için kira ödemek zorunda kalmamak gibi geleneksel ofislerle ilişkili birçok diğer maliyeti azaltmasıdır. Ofis iş merkezinde sanal bir ofise sahip olmak sadece ofis masraflarından tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda her iş günü ofise gidip gelmek için zaman ve paradan tasarruf sağlar. Harcadığınız zamanı düşünün! Her gün işe gidip gelmek için 2 saatinizi harcıyorsanız, bu para kazanmak için haftada 10 saat çalışabileceğiniz anlamına gelir.

3.Riskinizi Azaltın

Sanal bir ofise sahip olmanın üçüncü avantajı, işletmeyi kurma riskini azaltmaktır. Tüm sermaye harcamalarını mobilya ve ofis ekipmanlarına harcamak zorunda değilsiniz, bu da tüm kaynaklara güvenmeniz gerekmediği anlamına gelir, böylece daha az işletme dışı yükümlülükleriniz olur. Küçük işletmenizi çeşitlendirmek veya diğer pazarlara genişletmek istiyorsanız, bu düşük risk de faydalı olacaktır. Başka bir pazara başka bir ucuz sanal ofis çözümünü kolayca kurabilirsiniz ve bu pazarda fiziksel bir varlıklığınız olduğunu gösterir. 

4.Çalışma Esnekliği Sağlayın 

Sanal ofisin diğer bir avantajı, her zaman, her yerde esnek bir şekilde çalışabilmenizdir. Ayrıca, tüm gün bir ofis tarafından kısıtlanmak zorunda kalmadan evde, bir mağazada veya yolda normal iş görevlerini gerçekleştirebilirsiniz.

5. Sanal ofis ile Verimliğinizi Artırın

Çalışmaları için insanları izlemeyi bırakıp belirli hedefler koyduğunuzda, üretkenlikte neredeyse anında bir artış göreceksiniz. Çalışanlar hedefi karşılar veya aşarsa, çalışmaya devam edeceklerdir. Aksi takdirde, bunu yakında göreceksiniz ve onları ayıklayabileceksiniz. Çünkü etrafta kimse onları kurtaramaz. Çalışanların uzaktan çalışmasına izin vermek, personel değişim oranını da azaltmalıdır, çünkü insanlar genellikle bir grup insanı bir ofiste toplama zahmetiyle uğraşmak zorunda kalmadan işleri halletmeye daha isteklidir. 

Sanal ofisler tüm işletmeler için uygun olmasa da (birçok şirket, insanların işi tamamlamak için tek bir yerde toplanmasını gerektirir), ancak teknolojinin herhangi bir yerde çalışmanıza izin verdiği işletmelerde, sanal ofisler geleneksel ofis ortamına güçlü bir alternatif sunar. 

sanal ofis anlasma

Nasıl Sanal Ofis Sahibi Olabilirim?

Öncelikle karşılıklı bir sözleşme imzalanıyor ve bu sözleşme; kira kontratı özelliği taşıyor. Bu kontratı Zincirlikuyu Vergi dairesine ilettiğinizde, vergi memuru ofisinizi ziyarete geliyor; belirli demirbaşları yazıyor ve yoklama tutanağını size teslim ediyor. Biz tüm bu süreçte sınırsız destek sağlıyoruz. Bununla birlikte firmanıza özel bir telefon tahsis ediliyor. Bu telefon numarasına gelen çağrıları firmanızın ismiyle cevaplanıyor ve anında telefonunuza aktarım sağlıyoruz.Gelen çağrıları da size otomatik mail ortamında iletiyoruz. 

Eğer kendi içinizde bir departmanlaşma var ise, gelen çağrıyı sizden aldığımız eğitim sonrasında ayrıştırabiliyor; muhasebe ve satış için ekibinizden birine, yönetim için sadece size telefon aktarım gibi özelleştirebiliyoruz. Posta Hizmetimizde; adınıza gelen tüm kargo, posta veya kuryeleri teslim alıyor; istediğiniz zamana kadar muhafaza ediyor ve dilediğinizde başka bir adrese göndermiş oluyoruz. Tüm bu süreçte ek bir ödeme talep edilmemekle birlikte, mail olarak size rapor gönderiyoruz Faks hattı tahsis edilip gelen faksları e-posta adresinize iletiyoruz. Toplantı odalarımızı kullanabiliyor, resepsiyon hizmetinden her daim faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca her ay düzenli bir şekilde happy hour, ücretsiz etkinlikler ve organizasyonlar düzenliyoruz. Bu etkinliklere ücretsiz katılabiliyorsunuz.