Sanal Ofis Kiralama Nasıl Yapılır?

Sanal Ofis Nasıl Kurulur?

Hayatın birçok alanında bulunan teknolojik ve dijital yenilikler zaman ve mekan kavramını ortadan kaldırabiliyor. Bu nedenle de teknolojik ve dijital yeniliklerle hazırlanan yeni ofislere ihtiyaç duyulmaktadır. Teknolojik ve dijital ihtiyaçların ortaya çıkması nedeniyle “sanal ofis” olarak tanımlanan ofis seçenekleri ortaya çıkmaktadır. Sanal ofisler yeni şirket kuranlara, girişimde bulunanlara ve freelance olarak çalışanlar için az maliyetli ofis imkanı sunuyor.  Sanal ofis aşağıdaki gibi kurulur; 

·       Sanal ofis kurmak için Türk Ticaret Kanunun zorunlu kıldığı firmaların yasal adres almaları gerekir. 

·       Yasal adres alınmasından sonra diğer prosedürler geleneksel ofis kullanılmasıyla benzer şekilde ilerlemektedir. Geleneksel ofislere oranla daha ekonomik bir süreçtir. 

·       Aynı zamanda sanal ofisler kullanıcılara birçok olanak sunmaktadır. 

Sanal Ofis Kiralama ve Kurma Nasıl Yapılır?

Sanal ofis kurma aşamaları aşağıdaki gibi ilerler;

·       Sanal hizmeti veren kurumların sanal ofis kiralamak için düzenledikleri anlaşmaları imzalamak gerekir. 

·       Sanal ofis için kurumsal adres alınmalı.

·       Şirket veya şahıslar adına gelen tüm postalar ve kargolar bu sanal ofislerden takip edilir.  Böylece kişilere gelenlerin takibi yapılır. Bu takip etme durumu ve ofis ihtiyaçlarını giderme durumu sanal ofisin avantajları arasında yer almaktadır. Böylece sanal ofis kiralama diğer ofis kiralama yöntemlerine göre daha ekonomiktir. 

sanal ofis

Sanal Ofis Kurmak Neden Avantajlı?

Sanal ofis birçok avantajı beraberinde getirir. Bu avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir; 

·   Maliyetleri daha düşüktür; Sanal ofislerin maliyetleri, standart ofislere göre oldukça  düşüktür.

·   Sağlanan hizmetlerden yararlanmak; Sekreter ve telefon/fax takibi işlemleri, fiziki adres ve telefon numarası hizmetleri, toplantı odası kullanımı, müşteri karşılama gibi hizmetlerden yararlanmak mümkündür.

·   Diğer profesyoneller ile tanışma imkanı sunuyor; farklı sektörlerden insanlarla tanışmak için de sanal ofisler tercih edilebilir. 

·   Ofis giderleri olmaz; Malzeme, araç, çalışan, fatura ve benzeri gibi masrafları olmadığından ofis giderleri de olmaz.

·   Operasyon risklerinizi azaltırsınız; Sıfırdan bir şirket kurarken birçok masraf ortaya çıkar ve işe yeni başlamışken maliyetleri mümkün oldukça düşük tutmak gerekebilir. Bu durumda da yüklü yatırımlar yapmamak için sanal ofislerin sunduğu hizmet ve avantajlardan yararlanmak olasıdır.

·   Profesyonellik sağlar; sanal ofis alanları prestij sağlamakta yardımcı olabilir.